ÖVRIGT / Diverse / Pepparkvarn 15141053
*
nr 1514 1053
Pepparkvarn
pläter/Bakelit + fat Pierre Forsell. Höjd: 1. Längd: 16 cm
Kondition: slitage
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2023
kl 20:29:16
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bakelit fat pierre forsell nysilver pepparkvarn pläter
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:48
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:19
-
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:21
-
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:22
-
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
*
Pepparkvarn
Kondition: slitage
nr 1514 1053
Pepparkvarn
pläter/Bakelit + fat Pierre Forsell. Höjd: 1. Längd: 16 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2023 |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bakelit fat pierre forsell nysilver pepparkvarn pläter
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:48 -
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:19 -
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:21 -
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:22 -
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05